Najgorszą rzeczą dla ludzi piszących w gazetach jest wstęp. Wstęp musi przecież być
i trzeba w nim cokolwiek napisać, byle tylko zajęło to odpowiednią ilość miejsca i miło witało czytelników. Dlatego też:
Witajcie DRODZY CZYTELNICY w kolejnym numerze gazety „Luz News"! Aby wypełnić miejsce przeznaczone na wstęp można także posłużyć się trikami, ot choćby takimi:

posłużyć się trikami, ot choćby takimi,

posłużyć się trikami, ot choćby takimi.

Jednak same żarty nie wystarczą, aby powstał ciekawy wstęp. Można jeszcze komuś podziękować, bo dużo osób pomogło w redagowaniu gazety np. sprzątając redakcyjne biuro (żart - redakcja nie posiada biura).

Być może zauważyliście, że jest to numer 4. Trochę zmieniła się szata graficzna. Mamy nadzieję, że wam się spodoba. Przypominamy też, że od kilku miesięcy możecie czytać gazetę „Luz News" w Internecie na stronie naszej szkoły

www.zpo-boronow.website.pl

Zapraszamy!

14 lutego, wysyłaliśmy mnóstwo walentynek. Samorząd uczniowski zorganizował nawet specjalną szkolną pocztę  Być może mało kto wie, że tak naprawdę 14 lutego obchodzi się dzień patronów Europy św. Cyryla i Metodego. Warto o tym pamiętać także ze względu na imię naszej szkoły, Unii Europejskiej.  Natomiast 8 marca jest DZIEŃ KOBIET. Czasem chłopcy traktują ten dzień jako drugie (może i ważniejsze) WALENTYNKI.
Z tej okazji został napisany artykuł pt. „wierność słonia..."
- str. 9.

Na następnych stronach czytajcie także o cierpieniach trzecioklasistów związanych
z próbnym egzaminem.

Pozdrawiamy i do zobaczenia w następnym numerze!

Marzec 2005

Nr 4

Zespół Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie

Gimnazjalna Gazeta Uczniów

• Odzyskaliśmy  zdolność logicznego myślenia (zaraz po egzaminie)

• Kraje Unii Europejskiej

• Wierność słonia

• Konkurs recytatorski

• Dzień regionalny

• III miejsce dla Ślązaków z Boronowa!

Cześć!

„Litwo! Ojczyzno moja!"

KONKURS RECYTATORSKI

Gminny etap konkursu recytatorskiego odbył się 11 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury. Komisja konkursowa w składzie: p. Irena Brol, p. Gabriela Tomalka, p. Stefania Żyłka zdecydowała, że w etapie powiatowym w Lublińcu Boronów będzie reprezentować trzech uczestników z każdej kategorii wiekowej.

Szczęście sprzyjało także naszym reprezentantom w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Maria Sowa z II kategorii wiekowej otrzymała wyróżnienie, a Krystian Hanulok i Tomasz Sowa (I kat. wiekowa) oraz Magda Korzekwa (III kat. wiekowa) wystąpią w Finale XVII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego w Częstochowie. M. K.

WIĘCEJ NA STRONIE  2.

GAZETA BEZPŁATNA