PAN MAJCHRZYK LICZY…

Nasi nauczyciele opracowali przeróżne sposoby wyliczania numeru osoby, która ma przyjść do egzekucji ...tfu... to znaczy do odpowiedzi! Za mistrza w tej dziedzinie uznaliśmy pana Rufina Majchrzyka. Nic dziwnego, to przecież matematyk i dlatego wszelkie obliczenia wychodzą mu najlepiej. Dodaje dni, miesiące, lata, epoki, ilość uczniów, dzieli przez ilość okien, drzwi w klasie, czasami potęguje przez ilość koszy na śmieci. Uczniowie dawno pogubili się w tych obliczeniach, a pan Majchrzyk liczy i liczy, aż wreszcie wychodzi „wylosowany" przez niego nieszczęśnik. Wszyscy myślą, że o wyborze osoby pytanej decyduje ślepy los, ale po dłuższym obserwowaniu poczynań naszego matematyka możemy stwierdzić, że choć liczy, liczy i liczy, to i tak pyta tego, kogo chce.

Jednym z przyrządów służących do „wybierania" przez pana Majchrzyka osoby do odpowiedzi jest pomoc naukowa służąca zwykle do rachunku prawdopodobieństwa (prezentowana na zdjęciu). Nazywana jest popularnie przez uczniów „komputerkiem". Łatwo można też obliczyć, że w 24 - osobowej klasie prawdopodobieństwo zapytania jest zwykle jak 1 do 24, czyli ok. 4 %.

Ponadto, jeśli chodzi o sposoby naszych nauczycieli dotyczące wyboru „skazańców", to podoba nam się bardzo wyliczanka Księdza Proboszcza, której jednak nie odważymy się przytoczyć.

Szkolny turniej siatkarski dziewcząt

Siatkówkę można uznać za najbardziej lubianą dyscyplinę sportu wśród dziewcząt z gimnazjum. Świadczy o tym także fakt, że to właśnie siatkówka jest główną dyscypliną klas sportowych dziewcząt. Mamy też w szkole idealne warunki do rozwijania umiejętności siatkarskich na lekcjach wychowania fizycznego, ponieważ w hali sportowej mieszczą się aż dwa boiska do tej dyscypliny.

W połowie października rozpoczęły się pierwsze mecze turnieju siatkarskiego dziewcząt gimnazjum. Drużyn dziewcząt jest tyle, ile klas gimnazjum, czyli sześć. Turniej odbywa się na zasadzie „każdy z każdym" i łącznie (nie licząc możliwych dogrywek) odbędzie się 15 meczy. Gra toczy się do dwóch wygranych setów. W przypadku wyniku 1-1 mecz kończy tie break.

Osoby, które nie biorą udziału w turnieju, będą mile widziane w roli kibiców. Zapraszamy i życzymy powodzenia siatkarkom.

Konkursy przedmiotowe

Początek listopada to, jak co roku, czas pierwszych etapów konkursów przedmiotowych. 3 listopada ochotnicy zmierzą się z pytaniami z j. polskiego. 4 listopada odbędzie się konkurs przedmiotowy z historii, a następnego dnia z matematyki. 7 listopada z pytaniami zmierzą się młodzi fizycy, a w kolejnych dniach biolodzy, chemicy i geografowie.

Konkursy są organizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty w całym województwie. Zostały podzielone na trzy etapy: I - szkolny, II - rejonowy, III - wojewódzki. Osobom biorącym udział w olimpiadach życzymy przejścia do kolejnego etapu.

ZAPROJEKTUJ EURO!!!

Konkurs plastyczny

Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym na projekt polskiego Euro.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Aby wziąć w nim udział należy wykonać pracę (format A4), będącą projektem banknotu lub monety Euro.

Organizatorkami konkursu są panie: Beata Brzęczek, Irena Brol i to do nich należy przynosić gotowe prace. Termin ich składania upływa 15 listopada 2004 r. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!

Wydawca gazety „Luz news":

Zespół Placówek Oświatowych

im. Unii Europejskiej w Boronowie