14 października br. tradycyjnie już nie odbyły się żadne lekcje. Jest to dzień zbyt ważny, by mógł wyglądać jak każdy inny. Tego dnia mogliśmy wstać godzinę później niż zwykle, ponieważ Msza Święta odbyła się dopiero o 830. Ten fakt bardzo uszczęśliwił uczniów szkoły, a szczególnie gimnazjalistów.

W hali sportowej, która była miejscem kolejnych uroczystości, zebrali się wszyscy goście, nauczyciele i uczniowie. Został odśpiewany „Mazurek Dąbrowskiego" oraz „Oda do radości". Wprowadzono sztandar szkoły oraz flagi: Unii Europejskiej, Polski, Szwecji, Włoch. Pani Dyrektor Jadwiga Stroniewska przywitała... czytaj dalej na następnej stronie

Nie odbyły się lekcje

Powrót


Cześć!

„Pierwsze koty za płoty" - można by powiedzieć. Pierwsze sprawdziany za nami, pierwsze odpowiedzi zaliczone. Pierwszoklasiści zadomowili się w gimnazjum.


Pierwsze spotkanie z przedstawicielami zagranicznych partnerskich szkół też już było. Goście z Włoch i Szwecji przyjechali do ZPO im. Unii Europejskiej na Dzień Edukacji Narodowej. Było, ale nie minęło. Współpraca z włoską szkołą z Gavorrano i szwedzką placówką z miejscowości Lomma będzie rozwijana i najwięcej skorzystają na tym uczniowie. W tej gazecie znajdziecie dużo informacji o Europie, które przygotował Klub Europejski „Eureka". Poza tym przeczytacie o tym, co się dzieje w szkole i jaką książkę warto przeczytać. Tym razem prezentacja niesamowitego „Pamiętnika Perełki" Marka Dziewieckiego. Do zobaczenia    w następnym numerze.


W tym numerze m. in.:


Konferencja prasowa prowadzona przez uczniów

Góra Grosza

Pan Majchrzyk liczy....

Pomieszczenia lubiane i nielubiane

„Pamiętnik Perełki"

Konferencja prasowa


„Dowiedzieliśmy się m. in. w jaki sposób koledzy ze szkół partnerskich w Szwecji i Włoszech uczą się języków obcych, spędzają wakacje, na jakie zajęcia nadobowiązkowe uczęszczają i w jaki sposób działają ich samorządy szkolne." - oznajmili uczniowie ZPO im. Unii Europejskiej w Boronowie po konferencji prasowej z udziałem delegacji włoskiej i szwedzkiej.

Przedstawiciele włoskiej szkoły
z Gavorrano oraz szwedzkiej placówki oświatowej z miejscowości Lomma, którzy przyjechali do partnerskiego ZPO im. Unii Europejskiej w Boronowie na Dzień Edukacji Narodowej, wzięli udział  w konferencji prasowej.

Spotkanie odbyło się 15 października br., w role dziennikarzy wcielili się uczniowie ZPO, a ich celem... czytaj dalej na następnych  stronach

Gimnazjalna gazeta uczniów                         nr 2    październik 2004                                           egzemplarz bezpłatny